Üniversite Hocalarından Özel Ders

Üniversite Özel Dersleri

Üniversite Öğencileri için Özel Ders

Üniversite öğrencilerinin aldıkları eğitim kategorilerinde, fen bilimleri ile sosyal bilimler arasında ve her dalın kendi iç branşlarında disiplinlerarası yaklaşımı, özel ders eğitim programının ana felsefesi olarak hayata geçirdik.

Üniversite öğrencilerine hazırladığımız özel derslerinin amacı: Öğrencilerin dünyaya, ülkesine, toplumuna ve kendisine yeniden ve bilinçli bakışını sağlamaktır. Öğrencilere bilgi vermenin yanı sıra özgür, bağımsız ve eleştirel düşünme yeteneği de kazandırmak başlıca hedefler arasındadır. Bunlarla birlikte, özel ders öğrencilerin bilinçli davranma yeteneklerinin oluşmasına katkıda bulunarak mezun olmak istedikleri diploma programını bilinçli seçmeleri de sağlanır.

Her üniversite öğrencisi, lisans programının birinci sınıfında, iki dönem boyunca; insanlık ve dünya tarihi niteliğinde, özgür düşüncenin değişik örneklerini barındıran “İnsan ve Toplum”,

  • Modern Türkiye’nin oluşumunun gözden geçirildiği 19. ve 20. Yüzyılda Osmanlı/Türk toplumunun gelişim aşamalarını kapsayan ve dün ile bugün arasında kurulan köprüye işaret eden “Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi”,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi dersi ile paralel olan planlanmış 19. ve 20. Yüzyılın Osmanlı / Türk edebiyatı metinlerinin temel alındışı “Türk Dili ve Edebiyatı”,
  • Fizik, kimya ve biyolojinin bir bütünlük içinde sunulduğu “Doğa ve Bilim”,
  • Ortak sayısal kültür vermeyi amaçlayan “Matematik”
  • İletişim, eleştirel analiz, akademik konuşma ve yazma becerilerini ilerletmeyi amaçlayan “İngilizce” derslerini alır.

Ancak 2. sınıftan itibaren daha çok okudukları dal’ın ana derslerini almaya başlarlar, işte bu durumda öğrencilerin zorlandıkları, ders başarılarının düştüğünü veya dersleri anlamadıkları görülmeye başlar. Üniversite öğrencilerin hangi sınıfta olduğuna bakmaksızın hangi dersten hangi konuyu öğrenme ihtiyacı var ise onu ya da sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olmayı hedefledik.

Kurumumuz özel ders tecrübesinde en iyiler arasında olup üniversite özel derslerinde ise ilk ve en iyisi olma ünvanını korumaktadır.

Üniversite öğrencileri için özel derslerimizdeki kaliteyi, Akademik personel sayesinde yakaladığımızıi bunu yaparken de, Bir çok profesör, doçent ya da doktor gibi akademisyenler arasında özel ders anlatabilenleri seçtik.

Sizde üniversite dersleriniz için özel ders almak istediğinizde mutlaka eğitim danışmanlarımızdan biriyle görüşüp bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet başlat
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Ekonomi Özel Ders | Özel Ders Öğretmenleri Merhaba, ekonomi özel ders ve hocalarınızla ilgili yardımcı olabilir misiniz?
Powered by